Flowers

ALIUMINIO KARKASAS vėdinamam fasadui

Vėdinamieji fasadai – efektyvi fasadų apdailos sistema skirta išorinių pastatų sienų apšiltinimui. Iš aliuminio profilių sudarytas karkasas – pagrindinė vėdinamojo fasado dalis, užtikrinanti fasado atsparumą apkrovoms, stabilumą, paviršiaus lygumą.
Vertikalaus karkaso iš aliuminio profilių sistemą sudaro T, L, Z, Ω ar kitos formos skerspjūvio aliuminio profiliai ir įvairių aukščių montažiniai kronšteinai.
Aliuminio karkaso sistemos elementai gaminami iš aliuminio lydinio 6063 T6 pagal EN.

Aliuminio profiliai

T-formos profilis - naudojamas kraštų tvirtinimui tarpuose tarp fasadinių dangų
  T-formos aliuminio profilio fasadinio paviršiaus matmenys gali būti:
 • 60 x 50 x 1.8 mm (Akmens masės plytelių tvirtinimas ant klemerių),
 • 80 x 50 x 1.8 mm (HPL ir aliuminio kompozitui kniedijant),
 • 100 x 50 x 1.8 mm (Fibrocementas kniedijant arba visos dangos klijuojant),
 • 110 x 50 x 1.8 mm (Fibrocementas kniedijant arba visos dangos klijuojant),
 • 120 x 50 x 1.8 mm (Fibrocementas kniedijant, ArGeton danga).
L-formos profilis - naudojamas montuojamų elementų tvirtinimui viduryje, kampuose ir angokraščiuose
  L-formos aliuminio profilio fasadinio paviršiaus matmenys gali būti:
 • 40 x 50 x 1.8 mm (Visoms dangoms, jų viduryje arba prie krašto),
 • 38 x 38 x 1.2 mm (Išorinis kampas - kniedijamas 20 mm nuo krašto),
 • 50 x 50 x 1.2 mm (Išorinis kampas - kniedijamas 30 mm nuo krašto),
 • 60 x 50 x 1.2 mm (Išorinis kampas - kniedijamas 40 mm nuo krašto),
 • 40 x 20 x 1.2 mm (Montuojamas prie lango),
 • 50 x 15 x 1.2 mm (Montuojamas prie lango).
Z-formos profilis
  Z-formos aliuminio profilio fasadinio paviršiaus matmenys gali būti:
 • 20 x 20 x 20 x 2 mm.
Ω-formos profilis
  Ω-formos aliuminio profilio fasadinio paviršiaus matmenys gali būti:
 • 20 x 60/100 x 1.8 mm,
 • 50 x 96 x 1.8 mm.

Montažiniai kronšteinai (konsolės)

Naudojant įvairaus aukščio kronšteinus, galima įgyvendinti norimą fasado kompoziciją. Kiekvieno kronšteino konstrukcija leidžia išlyginti sienos nelygumus siekiančius iki 3 cm. Didesnius sienos nelygumus galima panaikinti naudojant skirtingo aukščio kronšteinus.
1. Viengubi kronšteinai universaliam profilio tvirtinimui (mm):
Aukštis Plotis Kojelės ilgis Metalo storis
60 70 40 3
90 70 40 3
120 70 40 3
150 70 40 3
180 70 40 3
210 70 40 3
240 70 40 3/4
2. Dvigubi kronšteinai universaliam profilio tvirtinimui (mm):
Aukštis Plotis Kojelės ilgis Metalo storis
60 140 40 3
90 140 40 3
120 140 40 3
150 140 40 3
180 140 40 3
210 140 40 3
240 140 40 3/4

ALIUMINIO KARKASO montavimo priedai

Montavimo priedai leidžia tvirtinti įvairias šiuolaikines fasado apdailos medžiagas, laikantis gamintojų rekomendacijų ir tvirtinimo technologijos. Tokiais priedais gali būti:
 • Savisriegiai: 4.2 x 16 mm, 4.8 x 19 mm ir 5.5 x 19 mm;
 • Mūrvinės įvairioms sienų konstrukcijoms;
 • Vienpusiai ir dvipusiai kabliukai akmens masės plytelėms;
  Nerūdijantis plienas, naudojamas laikančių kronšteinų ir plytelių laikiklių gamybai, yra atsparus natūraliems atmosferiniams veiksniams. Antikorozinių savybių jam priduoda paviršinis oksido sluoksnis, kuris plieno paviršiuje sudaro tankią ir tvirtai su plieno pagrindu sujungtą apsauginę dangą apsaugančią nuo tiesioginio kontakto su aplinka. Ji susiformuoja chromo ir nikelio elementams jungiantis su deguonimi iš oro arba vandens. Kai medžiaga yra įbrėžiama arba kitaip pažeidžiama, pasyvusis sluoksnis atsinaujina ir taip saugo nerūdijantį plieną nuo korozijos. Tačiau nerūdijantis plienas yra linkęs koroduoti, kai jo paviršius paveikiamas medžiagomis, kurių chloridų koncentracija yra didesnė už tam tikrą kritinę, o chloridų šaltiniai gali būti įvairūs, pvz. įvairūs statybiniai mišiniai, kalkės, jų dulkės ar valikliai, kurių sudėtyje yra druskos rūgšties (HCl). Tokiu būdu gali būti suardyta metalo paviršiuje esanti pasyvi plėvelė, apsauganti jį nuo aplinkos poveikio. Todėl prieš valant paviršius (fasadus) su jau įrengtais kabliukais ar įrengiant kabliukus aplinkoje, kuri gali būti chemiškai agresyvi, reikia atsižvelgti į aukščiau minėtas nerūdijančio plieno savybes.
  Rekomendacijos:
  - jeigu šalia vėdinamo fasado montavimo atliekami kiti statybiniai darbai, kur yra naudojami įvairūs statybiniai mišiniai, plytelių tvirtinimą nerūdijančio plieno kabliukuose atlikti paskutiniame etape;
  - pastolius nurinkti nuo pastato, tik pilnai įsitikinus, kad fasadas paliekamas švarus, kad nėra plytelių paviršiuose, jų tarpuose ir ant kabliukų susikaupusių statybinių mišinių dulkių, kurios atmosferinių kritulių poveikyje virs agresyvia terpe ardančia apsauginį nerūdijančio metalo sluoksnį.
 • Termoizoliacinės tarpinės iš PVC 70 x 50 x 5 mm.

Vėdinamo fasado karkaso montavimas

Vėdinamo fasado vertikalus karkasas surenkamas tiesiogiai pačiame objekte. Karkaso elementų tvirtinimas atliekamas pagal montavimo schemą paruoštą konkrečiam objektui. Daugiau informacijos:
Karkaso įrengimo technologija pdf icon

Fasado apdailos tvirtinimo būdai

Vėdinamo fasado tvirtinimas priklauso nuo karkaso sistemos ir apdailos medžiagos tipo. Plačiausiai paplitęs tvirtinimas mechaninių priemonių – kniedžių ar įvairių laikiklių – pagalba. Priklausomai nuo situacijos, fasadinės apdailos plokštės gali būti klijuojamos.
1. Tvirtinimas kniedėmis ar laikikliais
Tokiu būdu galima tvirtinti pluoštinio cemento (1 pav.), HPL (1 pav.), kompozicines aliuminio (1, 2 pav.) plokštes, akmens masės plyteles (3 pav.), fasadines keramines dangas (4 pav.). Prieš pasirenkant fasado apdailos plokštę, projektuojant fasadus patartume susipažinti su gamintojų pateiktomis plokščių techninėmis charakteristikomis ir jų montavimo instrukcijomis.
Plačiau apie fasado tvirtinimą kniedėmis ar laikikliais:
2. Tvirtinimas klijuojant
SOUDAL PANEL SYSTEM (SPS) - tai fasadinių panelių tvirtinimo sistema ant nešančiųjų konstrukcijų be mechaninio tvirtinimo elementų. Sistema naudojama sieninių presuoto laminato, cementinių, natūralaus akmens ir keraminių plokščių klijavimui prie medinio, aliuminio arba plieninio cinkuoto karkaso. Sistema gali būti naudojama atliekant stogų dengimo darbus, o taip pat renovuojant interjerą ir kituose statybiniuose projektuose.
Plačiau apie fasado tvirtinimą klijuojant:

vėdinamų fasadų karkaso sistemos | vėdinami fasadai | aliuminio profiliai vėdinamiems fasadams | ventiliuojami fasadai | aliuminio profiliai ventiliuojamiems fasadams

RYTERNA ®© 2018 w3.css
×